«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv


MER neljaosaline massaazi kursus (lihassidekoe energeetiline vabastamine) Nisargaga

MER (Myofascial Energetic Release - Lihassidekoe energeetiline vabastamine) MASSAAZI KOOLITUS
NISARGA JUHENDAMISEL
(endise nimega OSHO Tasakaalustav Massaaz)

Pea, nägu, rinna piirkond ja käed 22-26.märts 2017


 


Vaata Myofascial Energetic Release koolituse tutvustavat videot:
https://www.youtube.com/watch?v=EU3Ne6Dc9eo


MER (Myofascial Energetic Release - Lihassidekoe energeetiline vabastamine) massaazi koolitus on võimas elu muutev kogemus.

Sa õpid kehatöö kunsti ja teadust, abistavaid venitusi, sidekoe lõõgastamist, liigeste aktiveerimist, emotsionaalset vabastamist ja teadlikkust, kohalolu ning veel palju muud.
Kursust juhendab 10 aastase kehatöö ja koolitaja kogemusega  Nisarga Eryk Dobosz. Kogu koolituse eesmärk on arendada sinu teadmisi, oskusi ning enesekindlust, et saaksid anda suurepäraseid sessioone oma klientidele ja luua eduka praksise.
 

Maailmas kasvab nõudlus kehatöö meistrite järele, kellel on oskused ja tundlikkus, et kehaga sügavalt töötada. Sügava kehatöö võime leevendada ägedat ja kroonilist valu, on teinud selle asendamatuks vahendiks ravimaks laialtlevinud kehalisi haigussesisundeid, peavalusid ning leevendamaks lihaspingeid kehas. 

MER koolitusel õpid aitama inimestel vabaneda:

 • Selja, kaela ja õla piirkonna valudest
 • Kroonilistest valudest
 • Turja pingetest ja valust
 • Peavalust ja migreenist
 • Lõualuu valust
 • Depressioonist 
 • Puusa ja vaagnapiirkonna valust   
 • Tallaaluse sideme valu                         

Peamine valu ja pingete põhjus kehas on viie eri tüüpi pehme koe üle pingutamine ... Lihas sidekoe, naha, sidemete ja närvide rebestus. Selline krooniline pinge blokeerib vereringet, hapniku ja energia liikumist nendesse pehmetesse ja tundlikesse kudedesse. Kokkutõmbunud kude surub valuretseptoritele põhjustades 90 protsenti kroonilistest valudest, mille all kogu inimkond kannatab.

MER koolitusel õpid, kuidas vabastada sügava kehatööga ülepinget pehmetes kudedes, mis põhjustab kroonilist valu ning õpetad ka kliendile, mis oma valude põhjuseid mõistma.

Kui avame keha sügavamaid pehmete kudede kihte, kohtame kinnijäänud energiat lühenenud ja kõvaks muutunud kudedena. Teile õpetatakse osavust, tundlikku puudutust, et vabastada neid energiablokeeringuid.

Koolitusel õpid ka aktiveerima keha loomulikku võimet end tervendada ja reguleerida läbi sidekoe  lõõgastamise ja traumade tervendamise.

Läbi selle töö avastavad ka kliendid uut teadlikkust oma elust düsfunktsionaalsetest mustritest ja uskumustest, mis panid aluse nende valule kehas.

 

Lihas sidekudede tööd tuleb kohandada iga inimese individuaalsetele vajadustele, konkreetsetele kaebustele ja kogu füüsilise, vaimse ja emotsionaalse keha seisukorrale. Selleks, et terveneda, peame me ravima tervet inimest. Tuleb arvestada paljude teguritega ja inimese keha-meel peab ravimisel suunama meid algusest lõpuni. Terapeut on seal ainult selleks, et kaasa aidata tervenemisele. 

Lihas sidekoe energia vabastamise eesmärk on leevendada valu ja taastada funktsiooni, mis juhib inimese aktiivsesse valu ja pinge vabasse ellu.

 Selle koolitusel õpetab Nisarga: 

 • Sügava kehatöö kunsti ja teadust. 
 • Abistavaid venitusi, mis on pärit Ayurveda jooga massaažist
 • Kuidas hinnata pehmete kudede spasme läbi kehas ja peas. Kuidas vabastada kroonilisi lihasspasm läbi sügava tundlik puudutuse. Töö valusate piirkondadega kuni 5 minutit, et anda kudedele aega pingetest vabaneda-
 • Õpetama kliente teadlikuks saama oma pingekohtadest ja valust. Kliendi õpetamine on võimas liitlane kroonilisest valust tervenemiseks. 
 • Sidekoe lõõgastamise keerulist meetodit - Movement Education (liigutuse õpetus), mis kasutab organismi loomulikku tarkust vabastada ja integreerida. 
 • Strukturaalset, funktsionaalset ja emotsionaalset keha lugemist, mille kaudu me saame hinnata kliendi keha - meelt. 
 • Palpatsiooni - kunsti hindamaks käte abiga keha pehmete kudede seisukorda. 
 • Sa õpid kuidas anda kliendile põhjalikku kodutööd, mis aitab eemaldada tema valu juured.
 • Traumade tervendamist, töötades keha tundemeelega ja aktiveerides keha loomulikku enesetervendamise ja reguleerimise võimet - vabastada emotsionaalseid ja psühholoogilisi traumasid. 
 • Oskusi, et töötada emotsioonidega, mis kerkivad üles sessiooni ajal. Viis võtit, mis toetavad emotsionaalset integratsiooni. 
 • Struktuurset kehatööd, et tuua tasakaalu tagasi keha ehitusse
 • Meditatsiooni läbi puudutuse


Õpetajast: 
Nisarga on pikaajalise kogemusega sertifitseeritud kehatöö spetsialist, kes on  spetsialiseerunud Deep Bodywork, Core Integration, Osho Rebalancing (Osho Tasakaalustava massaaži) ja Hawai Lomi Lomi Nui massaaži tehnikatele.  Ta praktiseerib ka  Reikit ja Tantra massaaži. 
Kehatöö, massaaž, meditatsioon ja tantra on olnud tema kireks
alates 2003.aastast. Ta viib läbi kursusi ja individuaalsessioone (Osho Rebalancing, Lomi Lomi Nui, Tantra)  ülemaailmselt. Ta on õppinud Osho Tasakaalustavat massaaži (Osho Rebalancing Massage ) Satyarthi Peloquini ( selle tehnika looja) juures Hollandis ja Indias.


MER massaazi kursus on täiendatud OSHO Tasakaalustava massaazi kursus. See on põhjalikum ja sügavam kursus, mis endise 2 mooduli asemel koosneb nüüd 4st moodulist. Igal moodulil keskendutakse kindlale kehapiirkonnale:
 

 

1. moodul
Põhirõhk: Pea, nägu, rinna piirkond ja käed,22. märts-26.märts

Järgides valu jalajälgi: uurime ahelreaktsiooni valu allikast pinnale. Leevendame valu allikat kehas, meeles ja vaimus läbi dialoogi ja emotsioonide jälgimise, hingamistöö ja pehmete kudede sügava töö. Võtame kokku täieliku samm-sammult lähenemise valu, peavalude ja teiste probleemide ravimiseks. 

Õpime vabastama: käe ja küünarnuki valu, randme karpaalkanali valu, tennise küünarnuki ning õla valu. Õpime looma lihtsaid kodutöö süsteeme, et vabastada pehmete kudede spasme ning elada valu vaba elu. Õpime hindama ja ravima valu sündroome läbi palpatsiooni, keha lugemise ning liikumise hindamise.

Leiame oma puudutuse tervendava väe.
 

2.moodul:
Põhirõhk: kaelal ja seljal 20-24.sept 2017

Mõistes tõde, mis on  95% kroonilise valu taga: 

Meie emotsionaalsed ja psühholoogilised mustrid. Meie mineviku ja oleviku vaimse tasu selle lepingu pehmed koed meie kehas - luues krooniline spasm.

Keskendume kaela piirkonnale ja alaseljale: harjutame  "sügavat ja pehmet" puudutuse viisi, kogudes väärtuslikku teavet oma kätega ja kasutades tervendavaid puudutusi. Kasutades oma kohalolekut ja intuitsiooni. 

Maandame kõik selle "kaela ja selja" anatoomia õpetamisega, samuti saame teadmisi õigest keha hoiakust.

3.moodul
Põhirõhk: jalad, puusad ja põlved 1-5.november 2017

Ravime kõigil tasanditel jalgade, puusade ja põlvede piirkondi, samal ajal ka puusad / põlved anatoomiat õppides. Vaatleme aju, emotsioonide ja keha ühendust, võttes arvesse nii füüsilised kui ka psühholoogilised aspektid. Tugevdame ja täiustame oma diagnoosimise oskusi, läbi kehatüüpide lugemise (struktuurne, funktsionaalne ja emotsionaalne lugemine). Teooria ja praktika hingamise mõjust traumade tervendamisel. Õpime, kuidas aktiveerida organismi loomulikku võimet end ise korrastada ja traumat vabastada. Venituste kasulik kasutamine ja liikumised pingete vabastamiseks, tervenemiseks, kudede pehmendamiseks ja vabaks laskmiseks. Kliendi julgustamine ja harimine vastutuse võtmisel enda paremise protsessis.

4.moodul
Põhirõhk: Vaagnapiirkonna balansseerimine "Hinge pesa"
 kevad 2018

Vaagen - teie kehastruktuuri tasakaalu peamine nurgakivi. Sinu ühtlustaja. Sinu tasakaalupunkt. Osalejad õpivad hindama ja diagnoosima vaagna seisukorda ja seda kui vaagen on tasakaalust väljas. Kursusel õpid kasutama puudutust ja õiget survet, et vabastada kudesid ja viia vaagnat taas tasakaalu. Sidekoe mõjutamine läbi puudutuse aitab ühenduda ja vabaks lasta alateadlikest mentaalsetest piirangutest ja takistustest. Sellel moodulil õpetatakse sügavamaid ravimeetoteid ja liikumistehnikaid, mis aitavad protsessile kaasa.

Leiame oma puudutuse tervendava väe.


Osalema võid tulla vaid ühele vabalt valitud moodulile või läbida kõik moodulid, saades siis ka European Institute of Body Oriented Healing Arts'ilt MER massööri sertifikaadi. Lisaks saad iga mooduli järel tunnistuse, et oled vastava mooduli läbinud!
Õppekava on heaks kiidetud ka American Associtation of Drugless Practitioners (Ameerika Ravimivabade Tervendajate Ühendus) ühenduse poolt ja vastab AADP holistilise tervendaja nõuetele. Ning peale moodulite läbimist on võimalik astuda AADP liikmeks (
www.aadp.net).

 

Kursus on inglise keeles eesti keelse tõlkega.

Kursus toimub Tallinnas, City Yoga Studios, Niine 11, Tallinn.
Kursuse tasu: 410 eurot (registreerimisel kuni 10. märtsini) hilisemal registreerimisel 430 eurot. 
Kursuse aeg: 22.märts kuni 26.märts 2017 (iga päev kell 9-18)
Registreerumine ja lisainfo: info@sunara.ee või telefoni teel 5539165

IN ENGLISH:


20 days, 4 modules Training to learn how to release pain in the body

Mastering the art of working deeply with the body
with Nisarga Eryk Dobosz BCST, Eng. M.Sc.

In the MER Training you will learn how to release the cause of chronic pain the over contraction of soft tissues, with deep tissue bodywork and through educating the client of the cause of there pain.


MAIN FOCUS: BALANCING THE FACE, CRANIUM, NECK, CHEST,AND ARMS 22-26.march 2017

Following the footprints of the ‘pain’: tracing the chain reaction from the source to the surface. unburdening pain from its source body, mind and spirit through dialoguing, tracking emotions, breathwork, soft deep tissue work. Concluding a complete step-by step approach for the treatment of pain, headaches and other dysfunctions. Learning to release pains such as: hand elbow, wrist Carpal Tunnel, Tennis Elbow, Shoulder Pain, Pantar Fascitis. Creating an easy homework system to keep the soft tissue spasm down for a pain free life. Assessing and treating pain syndromes through palpation, body reading, movement assessment. Finding the healing powers of your own touch. 

MAIN FOCUS: NECK AND THE LOWER BACK 20-24. september 2017

 •  *Focus on the neck, shoulder, back, breath and pelvis
 •  *Experience and learn the 8-point teaching for deep touch.
 •  *Learn how Fascial contraction I responsible for 95% of chronic pain.
 •  *Understand the importance of breath, releasing and balancing the breathing of your clients
 •  *Understand that the Pelvis is the center of balance and trust. 
 •  *Empower and educate clients through teaching myofascial unwinding a deep intrinsic movement education and trauma release
 •  *Evaluate clients using body reading, self-reporting, palpation techniques and resonance or intuition.
 •  *Refine your ability to touch deeply and work with your own body mechanics.
 •  *Develop a listening touch
 •  *Open the energy system through the body releasing energy blocks and supporting energy flow.

MAIN FOCUS: HIPS, FEET AND KNEES 1-5.november 2017

Healing on all levels the areas above while learning the hips/knees anatomy. Observing the brain-emotions-body connection. Taking both the physical and psychological aspects into account. Sharpening and refining the diagnosing skills through accurate body types reading (structural, functional and emotional). The theory and practice of breath in healing traumas. Learning how to activate the body's natural ability to self regulate and trauma release. The beneficial use of stretches and movement in unwinding, healing, softening and letting go. Enabling the client and educating in taking responsibility for his own healing process. 

 MAIN FOCUS: BALANCING THE PELVIS spring 2018

The pelves - your main cornerstone of structural balance. Your leveler. Your equilibrium point. Participants will learn to evaluate and diagnose pelvic imbalances, apply proper pressure to achieve tissue release and pelvic alignment. Myofascial Dialoguing will help to connect and let go from unconscious mental restrictions and blockages. Advanced treatment and movement techniques will be taught to help facilitate the process.

IN THE MYOFASCIAL ENERGETIC RELEASE TRAINING YOU LEARN TO HELP PEOPLE WITH:
 • Back Pain  
 • Plantar Fasciitis
 • Jaw Pain (TMJ)  
 • Migraines
 • Cervical Pain  
 • Chronic Pain  
 • Fibromyalgia
 • Shoulder Pain
 • Head Aches 
 • Hip Pain  
 • Depression  
 • Pelvic Pain
WHAT IS MYOFASCIAL ENERGETIC RELEASE TRAINING?

 

Throughout the training the aim for you is to develop the knowledge, skills and confidence to give great work to your clients and to create a successful practice. There is a growing demand for mastering the art of working deeply in the body with skill and sensitivity. The capacity of deep bodywork to alleviate acute and chronic pain has made it an indispensable tool in treating widespread conditions of body and head pain.

IN THE TRAINING YOU WILL LEARN TO ACTIVATE:

 • the body’s natural ability for self-regulation
 • and healing with Myofascial Unwinding,
 • Trauma and Pain Syndrome Healing.  The client discovers through the work of the practitioner a new awareness of dysfunctional patterns and beliefs that laid the foundations for their painful predicament.  Treatments and pain therapy also for chronic pains 
 • MER must be tailored to each individuals needs, their specific complaint, and the over all condition of their physical, mental and emotional body. We must treat the whole person. Many factors must be considered and the individual’s body-mind must guide the treatment from start to finish. The therapist is only there to assist.  

The goal of MER is to relieve pain and restore function to allow the person to lead a full active life.

TECHNIQUES TO LEARN IN THIS BODYWORK TRAINING:
 • The art and science of deep bodywork.
 • Assisted stretches coming from Ayurvedic Yoga Massage
 • How to evaluate soft tissue spasm through out the body and head, working with Pain Syndrome.
 • How to release the chronic muscle spasm through deep sensitive touch. Working on the painful areas for up to 5 minutes giving the fascia time to release.
 • Educating your client on the cause of their holding and pain. Education is a powerful ally in the healing of chronic pain.
 • Myofascial Unwinding, a sophisticated method of movement education that uses the body’s natural wisdom to release and integrate.
 • Structural, functional and emotional body reading through which we evaluate the body–mind of the client.
 • Palpation the art of evaluating the soft tissues of the body through listening hands.
 • You will learn how to educate the client with a comprehensive homework program that will cut the pain at its roots.
 • Trauma healing, by working with the felt sense of the body and activating the body’s natural ability to self regulate and release emotional and psychological traumas.
 • Skills to work with emotions that arise during sessions. Five keys that will support emotional integration.
 • Structural bodywork to bring balance back to the structure of the body.
 • Meditation.Daily Meditations and Meditation through touch or touch as meditation.

This program will focus on exploring the modality of deep bodywork as a healing art, and is designed for anyone seeking to incorporate a unique combination of bodywork techniques and teachings as a way of working with people. Bringing together the connection between the brain, emotions, body and energy.