«
»


TANTRA



Tantra on iidne spirituaalne traditsioon, mis pärineb ligi 5000 aastat tagasi Indiast.


Tantra kirjeldab universumit, kui energiate võrgustikku, kus kõik on vastastikuses seoses. 

Sinu teod ja kõik, millest Sa ümbritsetud oled: keskkond, toit, mida Sa sööd, Sinu sõbrad, perekond, mõtted, emotsioonid, päike, kuu ja lõpuks kogu universum, mõjutavad Sind igapäevaselt.

Paljud inimesed ei ole teadlikud nendest jõududest, mis väga oluliselt mõjutavad meie elu. Tantra pakub võimalust saada teadlikuks universumi peenest toimimisest. Sellest teadlikuks saades on inimesel võimalik oma elukvaliteeti igal tasandil parandada.


Tantra on kunst, teadus, spirituaalne teekond ja eluviis, mis ütleb jah erinevatele elu tahkudele.

Tantra on mittedualistlik, ta ei jaga maailma vastasteks -  heaks ja pahaks. Pigem, püütakse võtta kõike elus täieliku aksepteerimisega kui kogemust, mida läbi elada ja mille läbi kasvada. 

Tantra on üks vähestest iidsetest kultuuridest, mis võttis omaks seksi, kui olulise osa meist, millega me peame olema sõbrad ja mille läbi saame kasvada. Tantra näeb seksuaalsust, kui ühte meie kõige tugevamat positiivset jõudu, sellele õigesti lähenedes.
 
On oluline mõista, et tantra ei paku uskumusi ja filosoofiat, vaid meditatsiooni meetodeid, mida saab harjutada nii paaris kui üksinda. Need meetodid võivad viia laienenud teadvuse seisunditesse ja ekstaasini.

Tantrat ei saa õppida raamatutest, seda saab õppida läbi kogemise. Seda ei saa õpetada, seda saab  üle anda.